Adaptacja poddasza

Poddasze w pierwszej fazie adaptacji do celów mieszkalnych. W latach osiemdziesiątych pokrycie dachowe zmieniono na eternit, który przed chwilą został zdemontowany i zabezpieczony do utylizacji. Niektóre krokwie wymagają wzmocnienia lub wymiany. Cała konstrukcja zostanie oczyszczona i zabezpieczona impregnatem. Proszę pamiętać – impregnacja starego drewna nie ma na celu „wytrucia” szkodników drewna. Chodzi raczej o to, by zabezpieczyć belki przed inwazją kolejnych robaków.

Równolegle z pracami dekarskimi przeprowadzone będą prace murarskie. Cienkie ściany kolankowe oraz szczytowe zostaną od wewnątrz ocieplone. Prawidłowe docieplenie tego typu pomieszczeń jest bardzo ważne, by zapewnić odpowiedni komfort cieplny w późniejszym użytkowaniu. Nikt nie chce marznąć zimą w  domu i nikt także nie zamierza każdego roku przed sezonem zimowym zadłużać się banku, po to by zapewnić sobie paliwo do ogrzania tego typu mieszkania. Ważne: do ocieplania od wewnątrz starych domów NIE UŻYWAMY styropianów!

Uwaga numer dwa: jeżeli ściany na twoim poddaszu, na którym chcesz zamieszkać mają grubość 40 cm i więcej – nie martw się o docieplenie. Fizyka zrobi to za ciebie. Pamiętaj – liczy się masa!

Nie potrzeba jakiejś szczególnej fantazji, by wyobrazić sobie jak piękne będzie to mieszkanie po zakończonych pracach. Duża, jasna otwarta przestrzeń w stylu skandynawskim, podzielona bielonymi słupami.

Nie bójcie się mieszkać z rozmachem.

Author: dominatura