Cegła palcówka

Inne zastosowanie cegły palcówki. Cegła ta, specjalnie ręcznie produkowana w taki sposób, żeby na powierzchni górnej uformowane zostały podłużne rowki po palcach (stąd nazwa cegły),które ułatwiały odprowadzanie wody (cegłę palcówkę układano jako okładzinę przypór, koronę murów itp.) oraz wypalano w wyższej temperaturze po to, by zwiększyć jej odporność na działanie sił niszczących.

Cegłę palcówkę układano także na schodach i posadzkach, tuż przy wejściu do budynków (klasztorów, kościołów itp.). Tu cegła placówka działała i zresztą do dzisiaj działa jak antypoślizgowa stopnica schodowa. Jest bardzo odporna na ścieranie (bo dzięki wyższej temperaturze wypału jest twardsza i ma mniejszą nasiąkliwość) a podłużne ryflowanie powierzchni górnej zapobiega poślizgowi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Konserwacje Zabytków
JAKIEŚ PYTANIA?

jeżeli znalazłeś na tej stronie wpis, który Ciebie zainteresował albo masz podobny problem, z którym my się zmagamy i to opisaliśmy i chciałbyś się czegoś więcej dowiedzieć to zanim zadzwonisz, UMÓW SIĘ proszę na taką rozmowę wysyłając e-mail. My pracujemy na budowach i bardzo szanujemy czas, który poświęcamy Inwestorom.

Cena każdorazowej konsultacji wynosi 500 zł Kwotę tę należy przelać na rachunek: Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Kożuchowie ul. Traugutta 17, 67-120 Kożuchów. Nr konta BGŻ o/Nowa Sól 81 2030 0045 1110 0000 0252 4430. W tytule przelewu należy wpisać: "Lubię pomagać. Darowizna na rzecz domu dziecka"

Zanim wyślesz e-mail, zanim zadzwonisz - przygotuj dla nas potwierdzenie przelewu. Dopiero po przesłaniu potwierdzenia przelewu będziemy odpowiadali na pytania.

Kontakt

KONSERWACJE ZABYTKÓW

Tel. +48 698 368 603
Fax +48 410 30 32
Mail: info@konserwacje-zabytkow.pl

właściciel

Konserwacje Zabytków
ul. E. Plater 42, Modrzyca
67-106 Otyń
NIP: PL9251895252

Chciałbyś zostać redaktorem serwisu?

jeżeli chciałbyś publikować w serwisie dominatura.pl wyślij do nas zdjęcie, którego jesteś autorem wraz z opisem. Pamiętaj przesyłając do nas materiały wyrażasz zgodę na ich publikację.

copyright (c)
wszelkie informacje oraz materiały w szczególności zdjęcia są własnością właściciela portalu dominatura.pl Kopiowanie oraz rozpowszechnianie ich bez wyraźnej zgody udzielonej w formie pisemnej przez Właściciela strony jest zabronione.